Auto-prestavby.cz

Jak sledovat YouTube přes Android Auto? Zdarma

Jak sledovat YouTube přes Android Auto? Zdarma
  • Google vám nedovolí sledovat videa za jízdy
  • Existuje ale způsob, jak ve stojícím voze videa z YouTube spustit
  • Řešení se jmenuje CarTube a jde o speciální aplikaci

Občas by se nám hodilo, kdyby Android Auto nabízelo více našich oblíbených aplikací pro ukrácení dlouhé chvíle. Asi nikoho příliš nepřekvapí, že v nabídce najdete především navigační aplikace, hudební a poslechové knihovny a komunikátory pro rychlý poslech zpráv.

Má to své opodstatnění. Z bezpečnostního hlediska totiž není možné za jízdy sledovat videa nebo jiné aktivity, které příliš odvrací pozornost od řízení. V tomto článku se dozvíte, že existuje řešení, jak se dají přehrát videa z YouTube v rámci systému Android Auto. Jen vám to moc nedoporučujeme.

 

Proč Google neumožní přehrávání videí ve stojícím voze?

Když už ale čekáte na parkovišti nebo v dlouhé nehybné koloně, nějaký vizuální obsah by se pro ukrácené dlouhé chvíle hodil, že ano? V takových chvílích je možné spustit i aplikace, které vám chtěl Google na větší obrazovce ve voze odepřít. Nutno také dodat, že si výrobce dal potřebnou práci k zabezpečení obcházení.

Následující návod je proto určen pokročilejším uživatelům operačního systému Android. Musíme vás předem upozornit, že veškeré kroky podnikáte jen a pouze na vlastní riziko a redakce Elektrickevozy.cz nenese žádnou odpovědnost za případné chyby nebo nefunkční zařízení.

 

Máte povolené možnosti pro vývojáře?

Nejprve si musíte v nastavení telefonu odemknout skryté vývojářské menu. Toho docílíte tak, že v systémovém nastavení klepněte desetkrát na číslo sestavení. S každým kliknutím se vám v překryvné zprávě objeví, kolik kliknutí do odemčení zbývá. V nastavení zabezpečení poté musíte povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Aplikaci si totiž musíte stáhnout ručně z repositáře vývojáře ze serveru github.

Přes váš oblíbený prohlížeč souborů nainstalujte soubor apk. Jedná se o druhotný instalátor, který vám pomůže aplikaci CarTube nainstalovat. Tím končí instalace v telefonu a můžete se přesunout do vašeho vozidla. Po připojení telefonu k rozhraní Android Auto klepněte na kolečko hlavní nabídky v levém dolním rohu a vyhledejte aplikaci CarTube. Po jejím spuštění se vám zobrazí známé prostředí přehrávače YouTube. Po vyhledání klepněte na video a můžete začít sledovat.

Měli byste aplikaci vyzkoušet? 

Možnost sledování videí za volantem vás bude lákat k používání i během jízdy. A to je něco, co se vám nemusí vyplatit. I pouhé soustředěné poslouchání vám bude bránit v plnohodnotném řízení. Při našem testu se aplikaci sice podařilo nainstalovat do telefonu, na displeji vozidla v rozhraní Android Auto ale nebyla k nalezení ani po úpravě zobrazení aplikací. Už jen samotná složitost instalace dokáže odradit. Zvažte tedy, zda se vám investice času a možných komplikací vyplatí.

 

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Aktivace Sport Layout v Audi Virtual Cockpit

Aktivace rozložení sportovních hodin je možná při přidání nového počítadla do vozu (FPK – Frei Programmierbares Kombiinstrument ). Před překročením 100km prahu si můžeme libovolně nastavit dojezd a zvolit, zda bude

Read More »

Další naše realizace

Copyright © JT Autoprestavby 2001-2024 Auto-prestavby.cz